(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda VT 600 Shadow (Nr 5836670)

Marka i model:

Honda VT 600 Shadow

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1805.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Crawley

15 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Biała Podlaska

Od 16 lut 2020 do 21 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.