Honda VTR 250 (Nr 7100156)

Honda VTR 250
Waga
Sztuk
Honda VTR 250
Długość
208 cm
161 kg
1
Łączna waga:
161 kg
Dystans
1335 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalonia, Sant Cugat Del Vallès

Od 1 wrz 2021 do 2 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

Od 31 gru 2021 do 1 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.