(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-26 12:08

Honda VTR1000R

(Nr 2323064)
Honda VTR1000R

Marka i model:

Honda VTR1000R

Waga w kg (łączna):

194.00

Budżet zlecenia [zł]:

10000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1204.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Pawłowice, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Växjö, Szwecja

Termin elastyczny