(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-27 22:05

honda vtx 1800

(Nr 2639676)
honda vtx 1800

Marka i model:

Honda vtx 1800

Waga w kg (łączna):

350.00

Budżet zlecenia [zł]:

550

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1042.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Od 30 kwi 2018 do 4 maj 2018

Adres i termin dostawy

Adamów, 27-230, Polska

Termin elastyczny