Honda VTX 1800 (Nr 7653972)

Honda VTX 1800
Waga
Sztuk
Honda VTX 1800
Długość
246 cm
323 kg
1
Łączna waga:
323 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Illinois, Chicago

Od 19 kwi 2021 do 21 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Ukraina, Obwód Lwowski, Lwów

Od 15 cze 2021 do 21 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.