(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda xadv (Nr 5272246)

honda xadv

Marka i model:

honda xadv

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

2 gru 2019

Adres i termin dostawy

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

1 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.