(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Xl (Nr 5938200)

Honda Xl

Marka i model:

Honda

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1808.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Galway, Ballygar

Od 18 mar 2020 do 22 mar 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Hermaringen

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.