(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda XL 600 (Nr 5702430)

Honda XL 600

Marka i model:

Honda XL 600

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2849.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.