(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda xl500 (Nr 7995932)

Honda xl500
Waga
Sztuk
honda xl500
Długość
150 cm
130 kg
1
Łączna waga:
130 kg
Dystans
1244 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Waldbrunn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Chełm

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.