Honda xl500r (Nr 6705136)

Honda xl500r
Waga Sztuk:
Honda xl500r
Długość
175 cm
200 kg
1
Łączna waga: 200 kg
Dystans 1917 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 15 paź 2020 do 5 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Kent, Dover

Od 5 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.