Honda xls 125 (Nr 6463988)

Honda xls 125

Marka i model:

Honda 125 xls

Waga w kg (łączna):

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 990.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Montélimar

8 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Bretania, Lorient

14 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie na pozór. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.