Honda XR 250 Tornado (Nr 7962014)

Honda XR 250 Tornado
Waga
Sztuk
Honda XR 250 Tornado
Długość
213 cm
134 kg
1
Łączna waga:
134 kg
Dystans
1535 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Argentyna, Córdoba, Córdoba

Od 7 lis 2021 do 8 lis 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Rn, Bariloche

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.