Honda XR 250 Tornado (Nr 7965454)

Honda XR 250 Tornado
Waga
Sztuk
Honda XR 250 Tornado
Długość
213 cm
134 kg
1
Łączna waga:
134 kg
Dystans
1535 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Argentyna, Córdoba, Córdoba

8 lis 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Rn, Bariloche

9 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.