(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda XR650L (Nr 7053623)

Waga
Sztuk
Honda XR650L
Długość
219 cm
310 kg
1
Łączna waga:
310 kg
Dystans
460 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.