(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda XR650L (Nr 7081439)

Waga
Sztuk
Honda XR650L
Długość
219 cm
310 kg
1
Łączna waga:
310 kg
Dystans
442 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Tanowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.