(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-06-27 21:23

Honda xrv 750

(Nr 1875536)
Honda xrv 750

Dystans: 1282.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Séez, 73700, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bungay, Wielka Brytania

Termin elastyczny