(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-27 12:57

honda xrv 750

(Nr 2118642)

Marka i model:

Honda xrv 730

Waga w kg (łączna):

230.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 558.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często drogocenne towary, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Żołynia, 37-110, Polska

Termin elastyczny