Honda xrv650 (Nr 5767899)

Honda xrv650

Marka i model:

Honda xrv650

Waga w kg (łączna):

230

Budżet zlecenia [zł]:

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1909.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Jelenia Góra

Od 2 lip 2020 do 5 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 6 lip 2020 do 7 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.