(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 09:08

Honda zoomer x (Nr 2743632)

Honda  zoomer x

Marka i model:

Honda Zoomer x

Waga w kg (łączna):

106.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 630.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Leonardo Da Vinci Mausoleo, Filipiny

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Batangas City, 4200, Filipiny

24 maj 2018