Honda650 (Nr 6017505)

Honda650

Marka i model:

Honda transalp 650 mit koffern

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3005.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Turcja, Kayseri, Şeker Mahallesi

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.