(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

HUMMER H2 (Nr 4212349)

Marka i model:

HUMMER H2

Waga w kg (łączna):

3500

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1785.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Wolverhampton

11 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

17 kwi 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.