Hummer H2 (Nr 7242856)

Hummer H2
Waga
Sztuk
Hummer H2 1 Gen. (2002 - 2009) SUV
Długość
482 cm
Szerokość
206 cm
Wysokość
198 cm
ok.
2950 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2950 kg
Dystans
1058 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 2 sie 2021 do 3 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Ourense

Od 2 sie 2021 do 8 sie 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.