(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hund (Nr 7545975)

Hund
Waga
Sztuk
Hund
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
2340 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Ukraina, Obwód Dniepropetrowski, Dniepropetrowsk

29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

2 maj 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani okaleczone. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeśli mamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.