Hund (Nr 7627721)

Hund
Waga
Sztuk
Hund
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
1063 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Jegłownik

5 lip 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Gelnhausen

5 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.