(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-09 22:26

Huqvarna TE 410

(Nr 2270916)

Marka i model:

Huqvarna TE 410

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 471.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bielsko-Biała, 64-735, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny