Husquarna 701 (Nr 5968308)

Marka i model:

Husqvarna 701

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

5

Dystans: 4734.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Obwód Irkucki, Irkuck

Od 15 lip 2020 do 17 lip 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Obwód Magadański, Magadan

Od 7 sie 2020 do 10 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.