(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Husqvarna 701 (Nr 5601635)

Husqvarna 701

Marka i model:

Husqvarna 701

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

5

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Słowenia, Ljubljana, Lublana

Od 5 cze 2020 do 16 cze 2020

Adres i termin dostawy

Peru, Lima, Lima

Od 10 lip 2020 do 16 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.