HUSQVARNA 701 (Nr 5655431)

HUSQVARNA 701

Marka i model:

HUSQVARNA 701

Waga w kg (łączna):

130

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4543.00 km

Adres i termin nadania

Senegal, Dakar, Dakar

Od 14 gru 2020 do 15 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Girona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.