Husqvarna 701 Enduro x 2 (Nr 7207377)

Husqvarna 701 Enduro x 2
Waga
Sztuk
Husqvarna 701 Enduro
Długość
228 cm
145 kg
2
Łączna waga:
290 kg
Dystans
2872 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Anderlecht

Od 8 paź 2021 do 22 paź 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Marrakesz-Tansift-Al-Hauz, Marakesz

28 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.