Husqvarna 701 Supermoto (Nr 6744363)

Husqvarna 701 Supermoto
Waga Sztuk:
Husqvarna 701 Supermoto
Długość
227 cm
147 kg
1
Łączna waga: 147 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 1 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Madera, Funchal

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.