Husqvarna 701 Supermoto (Nr 8010898)

Husqvarna 701 Supermoto
Waga
Sztuk
Husqvarna 701 Supermoto
Długość
228 cm
147 kg
1
Łączna waga:
147 kg
Dystans
2063 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

23 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

30 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.