Husqvarna FC 250 (Nr 7733382)

Husqvarna FC 250
Waga
Sztuk
Husqvarna FC 250
Długość
226 cm
101 kg
1
Łączna waga:
101 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Od 10 paź 2022 do 13 lis 2022

Adres i termin dostawy

Ekwador, Pichincha, Quito

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.