Husqvarna nuda 900r (Nr 5309518)

Husqvarna nuda 900r

Marka i model:

Husqvarna nuda 900r

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2597.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 1 maj 2020 do 1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.