(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Husqvarna tc 85 (Nr 6073789)

Husqvarna tc 85

Marka i model:

Husqvarna tc 85

Waga w kg (łączna):

75

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 336.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Calatayud

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Dima

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.