(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Husqvarna TE 610 (Nr 2884568)

Marka i model:

Husqvarna TE 610

Waga w kg (łączna):

142.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 913.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opole, Lichynia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mannheim

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.