(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-20 21:06

Husqvarna te510

(Nr 2168214)
Husqvarna te510

Marka i model:

Husqvarna te510

Waga w kg (łączna):

110.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 542.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Chełm, 22-100, Polska

Od 23 lis 2017 do 24 lis 2017

Adres i termin dostawy

Szelejewo Pierwsze, 63-820, Polska

Od 25 lis 2017 do 3 gru 2017