(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Husqvarna TR650 (Nr 5989091)

Husqvarna TR650

Marka i model:

Husqvarna TR650 terra

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1409.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

22 cze 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götalands Län, Goteborg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.