(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Husqvarna TR650 terra (Nr 5989067)

Husqvarna TR650 terra

Marka i model:

Husqvarna TR650 terra

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 847.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

26 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.