(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

huyndai accent (Nr 5422890)

huyndai accent

Marka i model:

hyundai accent

Waga w kg (łączna):

1073

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2339.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Grecja, Ateny

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.