(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-21 20:05

Hyosung 125

(Nr 2170530)

Marka i model:

Hyosung 125

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [zł]:

190

Dystans: 446.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kluczbork, 46-200, Polska

Od 22 lis 2017 do 1 gru 2017

Adres i termin dostawy

Biała Podlaska, 21-500, Polska

Od 22 lis 2017 do 1 gru 2017