(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyosung 125r (Nr 5390118)

Hyosung 125r

Marka i model:

Hyosung 125r

Waga w kg (łączna):

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2300.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Richmondshire

Od 16 lis 2019 do 23 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Suwałki

Od 20 lis 2019 do 28 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.