(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyosung 650gtri (Nr 5402922)

Hyosung 650gtri

Marka i model:

Hyosung 650gtri

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 326.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Soria

Od 12 lis 2019 do 13 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Salamanca

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dość trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.