(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Hyosung Aquila 125 (Nr 2929096)

Marka i model:

Hyosung Aquila 125

Waga w kg (łączna):

175

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2827.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, San Sebastián De Los Reyes

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.