Hyosung Aquila 125 (Nr 7427527)

Hyosung Aquila 125
Waga
Sztuk
Hyosung Aquila 125
Długość
210 cm
163 kg
1
Łączna waga:
163 kg
Dystans
517 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Fuenlabrada

Od 16 lip 2021 do 18 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturia, Llanes

Od 18 lip 2021 do 19 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.