(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Hyosung Aquila 125 (Nr 7963908)

Waga
Sztuk
Hyosung Aquila 125
Długość
210 cm
163 kg
1
Łączna waga:
163 kg
Dystans
282 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Bad Grund

Od 18 sie 2021 do 25 sie 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brandenburgia, Poczdam

Od 18 sie 2021 do 25 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.