(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyosung GD 250N EXIV (Nr 4941866)

Marka i model:

Hyosung GD 250N EXIV

Waga w kg (łączna):

140.00

Budżet zlecenia [€]:

160

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1037.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Castellón De La Plana / Castelló De La Plana

Od 4 wrz 2019 do 9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Od 11 wrz 2019 do 16 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.