Hyosung GT 125 (Nr 7578874)

Hyosung GT 125
Waga
Sztuk
Hyosung GT 125
Długość
208 cm
166 kg
1
Łączna waga:
166 kg
Dystans
592 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.