Hyosung GT650 (Nr 6611817)

Hyosung GT650
Waga
Sztuk
Hyosung GT650
Długość
209 cm
185 kg
1
Łączna waga:
185 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 31 sty 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 30 lis 2021 do 10 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.