(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 02:47

HYOSUNG - GTR650

(Nr 3003924)
HYOSUNG - GTR650

Marka i model:

HYOSUNG - GTR650

Waga w kg (łączna):

220.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 880.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Vitoria-Gasteiz, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Malaga, Hiszpania

Termin elastyczny