(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Hyosung GV 125 i kufry (Nr 2487744)

Marka i model:

Hyosung GV 125 Aquila

Waga w kg (łączna):

160

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2154.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Opatówek

Od 5 kwi 2018 do 15 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 7 kwi 2018 do 26 kwi 2018


Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.